Komunikaty

Walne Zebranie Sprawozdawcze odbędzie się w dniu 23 marca ( środa ) 2016r. o godz. 17:00 w siedzibie ZNP przy ul. Chrobrego 40 ( wejście od ul. Rzeźnickiej w podwórzu ) w Gnieźnie. Obecność obowiazkowa.

------------------------------------

Towar z Banku Żywności będzie do odbioru w dniu 03.03.2016r. w godz. od 17:00 do 18:00

-------------------------------------

Dostaliśmy propozycję udziału w Konferencji "Dobro dziecka -pomoc, wsparcie, zapobieganie stygmatyzacji dzieci w pieczy zastępczej" organizowanej przez Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa - Oddział w Złotowie. Konferencja odbędzie się w Złotowie 27 lutego 2016 r w godz. od 9:00 do 15:30. Zaproszenie jest dla 7 osób. Chętni mogą się zapisać u Hani w czasie wydawania towaru.

----------------------------------------

W marcu planujemy wizytę w Straży Zawodowej w Gnieźnie. W programie zwiedzanie strażnicy, informacje na temat pracy strażaków. Osoby chętne dzieci, młodzież i dorośli proszę się zgłaszać przy towarze. Dokładny termin będzie podany w późniejszym terminie. Jeśli komendant straży wyrazi zgodę zaproponuję dla nas termin 19 marca 2016r. ( sobota ), jesli nie będzie to inny termin.

---------------------------------------

Ewa Pacanowska organizuje w dniach 30 kwiecień do 1 maja 2016 r. ( sobota - niedziela ) wycieczkę ( dwudniową ) do Warszawy. W programie zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienek i wiele innych atrakcji. Opieka przewodnika w czasie zwiedzania. Zakwaterowanie w hotelu WESOŁA, posiłki to obiadokolacja 30 IV i śniadanie 1 V. Cena dla osób dorosłych i młodzieży 250,00 zł. , dla dzieci do 12 roku życia 215,00 zł. Osoby chętne proszę zapisywać się przy towarze u Hani lub telefonicznie u Ewy Pacanowskiej tel. 721 956 228.do 13 lutego 2016 r. Wszystkie szczegóły dotyczące wpłat proszę uzgadniać z Ewą Pacanowską.

--------------------------------------------------

Osoby chętne do udziału w zbiórce żywności proszę zapisywać się u Hani Trzaskawki. Wielkopolski Bank Żywności  od  ponad osiemnastu lat stawia sobie  za cel zaopatrzenie w żywność jak największej liczby ludzi cierpiących z powodu niedożywienia i niedostatku. Czynimy ogromne starania także o to, by nadchodzące Święta Wielkanocne były dla nich, choć w części okresem radości i szczęścia.

W tym celu organizujemy w dniach 11–13.03.2016r. – Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Do wspólnego w niej udziału pragniemy zaprosić również całą Waszą Wspólnotę Samorządową.

Jeśli chcemy, by ta wielka akcja humanitarna przyniosła oczekiwane efekty, niezastąpionym jest osobiste zaangażowanie Państwa, przedstawicieli miejscowych służb socjalnych, władz oświatowych oraz lokalnych organizacji pozarządowych i publicznych autorytetów. Wielkopolski Bank Żywności udzieli powołanemu w ten sposób zespołowi organizacyjnemu wszelkiej możliwej pomocy.

W sensie organizacyjnym i technicznym przeprowadzenie zbiórki jest bardzo proste  i polega na:

Zorganizowaniu punktów zbiórki artykułów spożywczych w obiektach handlu spożywczego na swoim terenie w dniach 11– 13.03. 2016 roku.

W zaproszonych i uzgodnionych przez Państwa placówkach handlowych stanęliby (w ciągu trzech dni) wolontariusze, by apelować (słownie i przy pomocy ulotek) do klientów o zakup i przekazanie na rzecz osób potrzebujących pomocy, choćby jednego trwałego produktu spożywczego. Wolontariuszami tymi powinni być przede wszystkim działacze i członkowie charytatywnych organizacji pozarządowych, TPD, PCK, „Caritas”, Kół Gospodyń, uczniowie szkół średnich (sporadycznie gimnazjów) i harcerze.

--------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru w dniu 11 luty 2016r. ( czwartek ) w godz. od 17:00 do 18:00

------------------------------------------------

W dniu 28 stycznia 105r ( czwartek ) organizujemy wyjazd do JUMP ARENY w Poznaniu ( jest to park trampolin ). Wyjazd z Gniezna z ul. Dworcowej o 10:15, wejscie na godz. 12:00-13:00.Powrót około 16:00. Stowarzyszenie płaci za transport ( autokar ) i połowę ceny biletu wejsciowego, czyli 10,00 zł. Rodzice dopłacają po 10,00 za bilet na każdą osobę wchodzącą. Konieczna jest też opłata za transporder w wysokości 10,00 od osoby ( jest zwracana przy wyjściu ). Na trampoliny mogą wejść dzieci, młodzież i dorośli.Obowiązuje strój sportowy, skarpety antypoślizgowe. Zarezerwowanych jest 40 biletów. Zapisy u Hani w czasie odbioru towaru ( 14.01.16 ). Proszę podpisać zgody. Z imprezy mogą skorzystać dzieci od 6 roku życia. Młodsze dzieci nie mogą wejść. Dzieci w wieku od 6-13 lat wchodzą pod opieka osób dorosłych. W autokarze jest 55 miejsc. Mogą więc jechać dorosli, jednak nie wszyscy będą mogli wejść na trampoliny. Po imprezie wizyta w KFC ( na własny koszt ).

Poniżej link do strony JMP Areny ( proszę zapoznać się z regulaminem ). Poniżej fragment regulaminu:

http://jumparena.pl/cennik/

------------------------------------------------------------

W dniu 18 stycznia ( poniedziałek) 2016r. o godz. 14:00 organizujemy dla naszych podopiecznych ( gimnzajalistów i starszych ) wyjazd do Poznania do biura Ergo Hestia. Jechać może 9 osób. Zgłoszenia przy towarze u Hani. Opiekunem będzie pan Marek Bąkowski.

------------------------------------------------------------

Towar z Banku Żywności bedzie do odbioru w dniu 14 stycznia 2016r. ( czwartek ) w godz. 17:00 do 18:00

------------------------------------------------------------

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim rodzinom zastępczym i naszym sympatykom:

nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych świąt!

Życzy Zarząd.

------------------------------------------------------- W dniu 23 XII 2015r. będzie do odbioru towar z Banku Żywności ( prawdopodobnie będą to same jabłka ). Prodzę odebrać towar w godz. od 13:00 do 14:00. W razie spóźnienia proszę kontaktować się z Hanią tel. 606 748 447. ------------------------------------------------------ Zarząd naszego Stowarzyszenia organizuje w dniu 12 grudnia 2015r. ( sobota ) w godz. od 11:00 do 13:00 dwie imprezy integracyjne. Dla starszych dzieci i młodzieży wejscie do kręgielni Hotelu "NEST", a dla młodszych zabawy w sali "Klubu Fantazja" przy ul. Mieszka I 35b ( dawny budynek Telekomunikacji). Zgłoszenia przy towarze u Hani Trzaskawki. ------------------------------------------------- Towar z Banku Żywności będzie do odbioru 19 XI, 1 XII, po godz.. 17:00. -------------------------------------------------- W dniu 21 października 2015r ( środa ) o godz. 17:00 w LARGO ( UWAGA! ZMIANA GODZINY ) ul. Park Kosciuszki 7 odbędzie się spotkanie rodzin zastepczych z panią B. Tarczyńską - Starostą Powiatu Gnieźnieńskiego a także panią E. Pilaczyk - Dyrektorem PCPR. Tematem spotkania będą wszystkie sprawy dotyczace funkcjonowania rodzin zastępczych, będzie również możliwość przedstawienia z naszej strony wszystkich problemów dnia codziennego rodzin. Wszystkich członków naszego stowarzyszenia serdecznie zapraszam na to spotkanie.
-----------------------------------------------------------------------------

Towar z Banku Żwnosci będzie do odbioru 20 X 2015 i 29 X 2015 po południu. ---------------------------------------------------------------------------- W dniu 29 września 2015 ( wtorek ) o godz. 16:30 w siedzibie ZNP przy ul. Chrobrego 40 ( wejście od ul Rzeźnickiej do końca podwórza w lewo, I pietro ) odbędzie się Nadwyczajne Walne Zebranie Członków poświęcone zmianom organizacyjnym Stowarzyszenia po informacji otrzymanej z Sierczynka. Obecność obowiązkowa. Poniżej mail od Daniela Fąferko: "Witam serdecznie wszystkich delegatów Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa. W nawiązaniu do ustaleń delegatów biorących udział w Walnym Zebraniu Delegatów w dniu 27 czerwca 2015 r., w załączeniu przesyłam zaproszenie na Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów, które odbędzie się 3 października 2015 r. (w terminie wskazanym przez delegatów) Wykonując zapisy protokołu Walnego Zebrania Delegatów (skan w załączeniu) w szczególności  punktu dziewiątego dotyczącegoprzeorganizowania struktury Stowarzyszenia w kierunku związku stowarzyszeń, w załączeniu przesyłam propozycję statutu związku stowarzyszeń o nazwie Ruch Wspierania Rodzin SIERCZYNEK. Z uwagi na opóźnienia w przesłaniu projektu zmian w statucie, termin zgłaszania uwag do statutu może być wydłużony do 30 września 2015 r. Zaproponowany statut z uwagami zostanie poddany dyskusji na Nadzwyczajnym WZD. Propozycję statutu oraz nazwę opracowałem z Pawłem Urbanowiczem – pomysłodawcą i twórcą w roku 1997 Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa, aktualnie Przewodniczącym Rady Programowej Stowarzyszenia. Zmiany są niezbędne z uwagi na zmniejszającą się aktywność oddziałów na rzecz rozwoju Stowarzyszenia. Od kilku lat nie ma możliwości dokonania żadnych zmian w statucie z uwagi na brak wystarczającej liczby delegatów. W czerwcu 2015  r. było 10 delegatów na 37, w roku 2014 – 15 delegatów na 42, w roku 2013 było 21 delegatów na 42. Dodatkowym argumentem za zmianami jest fakt, iż wzrasta aktywność oddziałów w lokalnych społecznościach, a powołanie związku stowarzyszeń pozwoli na niezależne od Zarządu Krajowego ich działanie. Struktura dotychczasowa uzależniająca rozszerzenie działalności oddziałów od decyzji Walnego Zebrania Delegatów jest przestarzała i nieadekwatna do aktualnych uwarunkowań. Pozdrawiam Daniel Fąferko Przewodniczący Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa ------------------------------------------------------------ W dniu 24 X 2015 organizujemy rodzinny wyjazd do Poznania do Laboratorium Wyobraźni. Przy wejściu grupowym odpłatność za całą grupę wynosi 670,00 zl ( przy 50 osobach koszt na 1 osobę wynosi 13,40 zł ) ta opłatę wpłacają uczestnicy wyjazdu. Za autokar płaci Oddział Stowarzyszenia. Zgłoszenia chętnych przyjmuje Hania Trzaskawka przy towarze. Ilość miejsc ograniczona ( 50 osób ). Wyjazd w sobotę o godz. 8:30 z ul. Dworcowej w Gnieźnie ( przy Szkole Muzycznej przystanek lini "M" ). Wejści mamy zarezerwowane na godz. 10:00. Poniżej kilka informacji o Laboratorium Wyobraźni: Laboratorium Wyobraźni jest pierwszym w Wielkopolsce centrum nauki, skierowanym do młodych ludzi, mającym na celu w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię, a także zainteresować ich naukami ścisłymi. Oferta LW skierowana będzie w początkowej fazie przede wszystkim do dzieci i ich rodziców oraz do szkół podstawowych i gimnazjalnych. LW oferuje trzy główne aktywności zebrane wokół trzech części laboratorium: Pokazy w mobilnym, cyfrowym Planetarium. Na zwiedzających czeka wiele pokazów o różnej tematyce (od początków życia na Ziemi przez Układ Słoneczny po galaktyki i podróże w kosmos) i przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Pokazy będą opatrzone komentarzem profesjonalnego astronoma.
 1. Zwiedzanie wystawy, a raczej interaktywna nauka poprzez zabawę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z różnych dziedzin nauki. Wystawa podzielona jest na trzy części. W pierwszej z nich czeka dzieci przygoda z takimi dziedzinami nauki jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm itp. W drugiej części dwa stanowiska multimedialne wprowadzą wszystkich odkrywców w niezwykły świat biologii i fizyki. Stół multimedialny umożliwi badanie wieku drzew oraz fauny i flory pod powierzchnią ziemi, a totem interaktywny zaprezentuje działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla 14C. Trzecia część wystawy interaktywnej to tak zwana „ciemnia”, który pozwala na obserwację zjawisk związanych ze światłem takich jak np. zasada działania aparatu fotograficznego, bieg promieni przechodzących przez pryzmat, nakładanie barw czy lustro fenickie.
   
 2. Nowatorskie pokazy z różnych dziedziny naukowych, bo czym byłaby wizyta w Laboratorium bez eksperymentów? W nieprzeciętnie wyposażonym Experymentarium stworzyliśmy przestrzeń, w której możliwe będzie prowadzenie tematycznych zajęć laboratoryjnych z dziedziny fizyki, chemii, biologii, robotyki i innych. Zajęcia prowadzone będą pod okiem ekspertów i wyśmienitych dydaktyków, którzy małym i dużym entuzjastom nauki pomogą samodzielnie przeprowadzić rozmaite eksperymenty, analizy i badania.

Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM zaprasza:

 • nauczycieli i wycieczki szkolne,
 • dzieci od lat 5 z rodzicami,
 • młodzież,
 • dorosłych.

To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz ciekawy, kreatywny pomysł na lekcje tematyczne dla szkół.

------------------------------------------------------ Marek Bąkowski wysłał nasze zgłoszenie na zbiórkę żywności 25 i 26.09.2015. Proszę się zgłaszać u Hanki, na piątek do zabrania 7 osób a na sobotę z własnym transportem 6 osób.

  Miło jest nam poinformować Państwa, że Związek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności po raz kolejny organizuje w dniach 25– 26.09.2015

 akcję  „Podziel się Posiłkiem”. Celem akcji jest zebranie żywności na rzecz niedożywionych dzieci. Rekomendowane produkty to :  płatki śniadaniowe, ryż, odżywki dla dzieci, dżemy, soki, konserwy, dania gotowe i olej.

            Organizatorem Zbiórki jest Federacja Polskich Banków Żywności.

      Zamierzamy zorganizować tę akcję tworząc punkty Zbiórki w największych i średnich placówkach handlu spożywczego na terenie Miasta i Województwa.

Prosimy zatem Państwa o pomoc w kolejnej akcji „Podziel się Posiłkiem” organizowanej
 w Poznaniu, w wyżej podanych dniach i zachęcenie wolontariuszy do udziału w akcji.

       W ciągu jednego dnia zbiórki, w godzinach od 10.00 do 19.00 potrzeba ok. 6 osób (po 2 na 3-godzinną zmianę), które będą pracować w sklepie rozdając ulotki klientom i apelując do nich o dary żywności na rzecz dzieci najuboższych.

------------------------------------------------------------------- We wrześniu towar z Banku Żywnosci będzie do odbioru 03 i 24 IX 2015 po godz. 17:00 --------------------------------------------------------------------- W dniu 03.08.15 będzie do odbioru towar z Banku Żywności.

ZAPROSZENIE DLA PRZEWODNICZĄCEJ OGSZR:

W imieniu senatora Piotra Gruszczyńskiego mam zaszczyt zaprosić  Panią na spotkanie z Panem Jarosławem Dudą - Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych  oraz senatorem Janem Filipem Libickim - członkiem Senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące kwestie:

1.   Piecza zastępcza.

Dzienne Domy Pomocy Społecznej (Wigor i Senior +).

Miejscowość właściwa przy umieszczaniu w DPS/ ZOL  podopiecznego ubezwłasnowolnionego.

Inne- wypływające z potrzeb uczestników spotkania.

Spotkanie odbędzie się w dniu 19.06.2015 roku o godzinie 10:00 w Collegium Europaeum w sali 1.27 (pierwsze piętro).

W imieniu naszego stowarzyszenia w spotkaniu brał udział Marek Radzion. Przekazał nasze sugestie i uwagi dotyczące pieczy zastępczej. Poniżej sprawy, które zostały poruszone na w/w spotkaniu, a także  przekazane mailem Panu Jarosławowi Dudzie:

Szanowny Panie

Nawiązując do konferencji w dniu 19.06.2015, w której mogłem uczestniczyć w dyskusji z ramienia Gnieźnieńskiego Oddziału Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa, przesyłam Panu w kilku punktach nasze sugestie.

1/ Najnowsza ustawa o pieczy zastępczej określa obowiązek tworzenia przez starostów nowych rodzin zastępczych, zawodowych, specjalistycznych, pogotowia opiekuńczego i rodzinnych domów dziecka, jednak uzależnia to od możliwości finansowych powiatu. W praktyce jest tak, że budżet jest ograniczany i rodziny spełniające te kryteria czekają nieraz po kilka lat na decyzje urzędników. Natomiast dzieci przebywające w pogotowiach opiekuńczych i placówkach publicznych zbyt długo oczekują na umieszczenie ich w rodzinach zastępczych. Naszym zdaniem Starostwo powinno być zobligowane ustawą do tworzenia rodzin zawodowych i specjalistycznych oraz zabezpieczenia na ten cel środków w budżecie.

2/ Zwykłe (niezawodowe) rodziny zastępcze same muszą ponosić wyższe koszty utrzymania, wizyt lekarskich, dojazdów do specjalistów, kursów dla dzieci itp. Jeżeli rodzice zastępczy nie są opiekunami prawnymi, nie mają podstawowych praw do wyrażania zgody na badania, wyjazdy czy leczenie przysposobionych dzieci. To starostwa (PCPR-y) powinny pomagać w uzyskaniu takich praw dla rodzin zastępczych oraz wyznaczyć rezerwę w budżecie na zdarzenia losowe (wypadki, koszty wizyt, leki, dojazdy do lekarzy, utrata pracy któregoś z rodziców itp.), a w momencie spełniania kryteriów, na automatyczne przekształcenie w rodzinę zawodową.

3/ Rodziny zawodowe zatrudniane są przez starostwa na podstawie umów śmieciowych (zlecenia). Rodzice zastępczy poświęcają często swoją karierę i rozwój zawodowy na rzecz obcych dzieci, nie mają urlopów, a na stare lata nie będą mieli nawet prawa do emerytury. To koniecznie trzeba zmienić.

4/ Wieloletnia praca rodziców zastępczych idzie często na marne, gdyż dzieci po ukończeniu nauki lub 18 roku, trafiają ponownie do swoich biologicznych rodzin, gdzie niestety najczęściej czeka na nich patologia. Sugerujemy utworzenie ogólnokrajowego modelu pomocy, tzn. zobligowanie ustawą lub rozporządzeniem samorządów lokalnych do tworzenia puli mieszkań, aktywizowanie tych młodych ludzi do prac przy remontach, wspieranie ich w poszukiwaniu pierwszej pracy.

5/ Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej powinno być żywo zainteresowane problematyką pieczy zastępczej w Polsce, szczególnie teraz, gdy rodziny zastępcze traktowane są przez urzędników roszczeniowo, a w mediach i społeczeństwie funkcjonują negatywne stereotypy, wynikające z braku wiedzy albo zwykłej zawiści. Dokąd trafią dzieci z placówek w 2020 roku, jeżeli rodzin zastępczych z roku na rok jest coraz mniej? To w gestii rządu powinno być stymulowanie rozwoju zastępczego rodzicielstwa, tak jak funkcjonuje to w innych cywilizowanych krajach. To państwo winno stworzyć akcję informacyjną, aby zmienić wizerunek i zwiększyć liczbę rodzin.

Jako Stowarzyszenie chętnie weźmiemy udział w dyskusji na temat modelu i przyszłości pieczy zastępczej. Będę wdzięczny za przekazanie naszych uwag szczególnie tym, którzy są odpowiedzialni za tworzenie prawa, a nie mają pełnej wiedzy na ten temat. Jestem przekonany, że nasze uwagi pomogą usprawnić funkcjonowanie pieczy zastępczej oraz zlikwidują bariery blokujące współpracę z samorządem lokalnym.

Z poważaniem Marek Radzion

---------------------------------------------------------

Proponujemy naszym członkom wizytę w Teatrze im. A.Fredry w Gnieźnie. W dniu 28.06.2015r. ( niedziela ) o godz. 11:00 wystawiony będzie spektakl " ALICJA. Pod żadnym pozorem nie idź tam" .

Chętne osoby proszę o zgłoszenia do 24 czerwaca pod nr. tel. 512 260 175 ( Halina Poradka ). Odpłatność za bilet dla wszystkich 16,00 w tym 8,00 dopłata stowarzyszenia i 8,00 zł wpłata własna ( pieniądze proszę przynieść i wpłacić przed spektaklem ). Zbiórka przy Teatrze o godz. 10:45.

Spektakl jest przeznaczony dla młodzieży od 15 lat i dorosłych.

Twoje odbicie w lustrze

Dziś na scenę Teatru Fredry wkracza nieśmiertelna Alicja – od 150 lat przewodniczka  wielu pokoleń czytelników po szalonej krainie snów, marzeń i fantazji. Klasyka literatury światowej, „niezwykły wypadek w dziejach piśmiennictwa, kiedy to jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki, jedną dla dzieci, a drugą dla bardzo dorosłych” – tym razem we współczesnej,  nieoczywistej i zaskakującej odsłonie.
Wybierzmy się wraz  z bohaterką  w fantastyczną podróż po świecie na opak, w którym nie istnieje słowo „niemożliwe” , a wszystko jest całkiem inne, niż nam się wydaje.  Świecie zamieszkałym przez odmieńców, dziwaków i ekscentryków swobodnie żonglujących sensem i znaczeniem słów i pojęć, gdzie triumfuje  specyficzne i absurdalne poczucie humoru. Dzieci odnajdą w nim niesamowite bogactwo wyobraźni i nieskrępowanej wolności.  Dorośli - być może - opowieść o dojrzewaniu i przemijaniu, o docieraniu do prawdy o sobie samym. Wspólnie  z Alicją spróbujmy przekroczyć bramę do innej rzeczywistości, uwodzącej niezwykłym obrazem, dźwiękiem  i zobaczyć własne odbicie w lustrze.

--------------------------------------------------

W dniu 09 lipca 2015r ( czwartek ) będzie do odbioru towar z Banku Żywności po godz. 17:00

---------------------------------------------------

W dniu 27 czerwca 2015r ( sobota ) OGSZR organizuje wyjazd dla naszych rodzin do Dziekanowic. W programie Wielkopolski Park Etnograficzny i Ostrów Lednicki. Wyjazd autokarem z ul. Dworcowej w Gnieźnie przy Szkole Muzycznej ( przystanek linii "M" ) o godz. 10:00. Zgłoszenia przy towarze u Hani Trzaskawki. Oddział płaci za autokar, a rodziny za bilety wejsciowe do WPE. Będziemy wchodzic jako grupa ( wtedy bilety są tańsze ). Bilet dla osoby dorosłej 13,00 zł dla dziecka 5,00 zł. Proszę mieć przy sobie odliczone pieniądze dla swojej rodziny. Proszę zabrać również swój prowiant i napoje.

----------------------------------------------------

W dniu 09 czerwca 2015r ( wtorek ) będzie do odbioru towar z Banku Żywności po godz. 17:00

-----------------------------------------------------

W dniu 21 maja 2015r.( czwartek ) będzie do odbioru towar z Banku Żywności po godz. 17:00.

---------------------------------------------------

Z powodu małego zainteresowania wyjazdem na mecz Lecha Poznań w dniu 17.05.15r wyjazd jest odwołany i przelożony na niedzielę 31.05.15.

W dniu 17 maja 2015r. ( niedziela ) Marek Radzion - członek naszego Zarządu organizuje wyjazd na mecz Lecha Poznań z Jagielonią Białystok. Chętne dzieci ( tylko ze Szkoły Podstawowej ) prosimy zgłaszać pod. nr. tel 723 109 409 do dzisiajszego wieczora ( tj. 13.05.15 ). Przy zapisach proszę podać nr. PESEL i nr. legitymacji szkolnej dziecka.

Wyjazd z Gniezna z ul.Dworcowej ( przystanek linii "M" - koło Szkoły Muzycznej ) o godz. 13:45. Mecz zaczyna się o godz. 15:30

---------------------------------------------------

W dniu 5 maja 2015 Zarząd naszego stowarzyszenia udał się z wizytą do wice starosty Powiatu Gnieźnieńskiego. Przedstawilismy nasze problemy i oczekiwania. Pan starosta z dużym zainteresowaniem i zrozumieniem dla naszej pracy wysłuchał wszystkich uwag.

Dwa dni później otrzymałam informację, że również w 2015r. będzie dofinansowanie do wypoczynku letniego dla dzieci przebywających w pieczy zasępczej ( z Powiatu Gnieźnieńskiego ). W związku z tym osoby zainteresowane mogą składać w PCPR stosowne wnioski.

---------------------------------------------------

Marek i Alina Bąkowscy zwracają się z prośbą do wszystkich naszych rodzin o zbiórkę plastikowych nakretek. Zbiórka ta ma pomóc Ani - córeczce chrześniaka Marka Bąkowskiego w uzyskaniu specjalistycznego wózka inwalidzkiego. Nakretki mozna przkazywać w czasie odbioru towaru u Hani lub bezpośrednio do M. Bakowskiego. Z góry dziękujemy za włączenie sie do tej akcji.-----------------------------------------------------

W dniu 30 maja 2015 r ( sobota ) z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizujemy wyjazd rodzinny do Wagrowca. W programie Aquapark - wejscie na basen, piknik na plaży miejskiej. Proszę zabrać koce. Stowarzyszenie płaci za autokar, chleb, napoje i słodycze. Rodziny opłacają wstęp na basen. Cena biletu rodzinnego bez limitu czasowego: 2+1= 40,00zł, 2+2=45zł, 2+3=50,00 zł i każde nastepne dziecko bez limitu czasowego 6,50 zł. Dzieci do 3 roku zycia wstęp za darmo. Proszę o zgłoszenie do Hani 6 chętnych osób do upieczenia ciasta. Wyjazd z Niechanowa o godz. 9:45, z Gniezna ul. Dworcowej o godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmuje Hania Trzaskawka przy towarze 12.05.15r. lub telefonicznie do 26.05.15r. pod nr. 606 748 447 ( Hania Trzaskawka ) lub 512 260 175 ( Halina Poradka ).

Kolejny wyjazd będzie w dniu 27 czerwca 2015r. do Dziekanowic. W programie zwiedzanie Skansenu, przejazd na Ostrów Lednicki. Szczegóły w późniejszym terminie.

--------------------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru 12 maja 2015r ( wtorek ) po godz. 17:00

--------------------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywnosci będzie do odbioru 28 kwietnia 2015r ( wtorek) po godz. 17:00

-------------------------------------------------------

W dniu 06.06.2015r w Gnieźnie odbędzie się Półinał Drużynowego Pucharu Świata na Żużlu. Ceny biletów kształtują się nastepująco:

Ceny biletów:
Strefa A (pierwszy wiraż) = 69 zł
Strefa B (prosta przeciwległa) = 49 zł
Strefa C (drugi wiraż) = 29 zł + opłata manipulacyjna + 31,32
Strefa T (trybuna VIP) = 99 zł
Bilety dziecięce (dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej) tylko na Strefę C = 9 zł.+ opłata manip. = 9,72

Jesteśmy w stanie zakupić bilety dla chętnych osób w strefie C ( nasza dopłata do biletu na osobę to 16,32 zł. resztę, czyli 15,00 zł od osoby dorosłej i dzieci starszych - powyżej szkoły podstawowej płacą same osoby zainteresowane). Osoby chętne proszę o zgłoszenia u Hani Trzaskawki przy towarze z wpłatą na bilety. Proszę podawać ilość dzieci do ukończenia szkoły podstawowej osobno - dla nich są tańsze bilety - po 9,00 zł za które zapłaci nasz Oddział.

-------------------------------------------------------------

W dniu 15 kwietnia 2015r. w Złotowie odbędzie się spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską. Chętne do udziału w tym spotkaniu osoby mogą zgłaszać się do Marka Bąkowskiego do dnia 10.04.15. tel. 509 908 073 - Decyduje kolejność zgłoszeń. Można również pojechac na to spotkanie indywidualnie. Zaproszenie wystosowała Karolina Bąkowska - przewodnicząca SZR o/ Złotów i skierowane jest do członków naszego stowarzyszenia. Notatka ze spotkania w zakładce aktualności.

Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa oddział w Złotowie

serdecznie zaprasza na seminarium 15.04.2015 od godz.15:00 w Złotowie Aleja Piasta 26 sala kinowa ZCIAS.
Tematem seminarium będą zagrożenia dla dzisiejszej młodzieży,prawa i obowiązki rodziców, prawa i obowiązki dzieci.
Prelegentem będzie Sędzia Anna Maria Wesołowska.
 
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 10.04.2015 mailowo karolina.bakowska@op.pl lub tel. 607 793 248
                                                   
                                                           Serdecznie pozdrawiam;Karolina Bąkowska
Karolina Bąkowska
Przewodnicząca Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa oddział w Złotowie
Oś.Winiarnia 17/1
77-420 Lipka
tel.607793248
www.szr-zlotow.org.pl

-------------------------------------------------------------------------

W dniu 08 kwietnia 2015r około godz. 16:00 będzie do odbioru towar z Banku Żywności. O godz. 16:00 będzie również zebranie Zarządu ( u Hani Trzaskawki ). Zmiana terminu dostawy - (pdamy w późniejszym terminie). Towar do odbioru w dniu 16.04.2015 po godz. 17:00

-----------------------------------------------------------------------------

W dniu 26 marca 2015r. ( czwartek ) o godz. 17:00 w KLUBIE AMAZONEK przy ul. Chrobrego w Gnieźnie ( wejście w bramę od ul. Rzeźnickiej - tam gdzie jest siedziba Posła T. Tomaszewskiego ) odbędzie się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie naszego Stowarzyszenia. Obecność obowiązkowa. Zarząd i komisję rewizyjną proszę o wczesniejsze przybycie na godz. 16:00.------------------------------------------------------------------------------

W dniu 21 lutego 2015r. ( sobota ) w godz. o d 14:00 do 16:00 organizujemy dla młodszych dzieci wejście do sali zabaw FANTAZJA na ul. Mieszka I 35 b. Zgłoszenia przy towarze u Hani Trzaskawki. Za wejście do klubu Fantazja płacimy z pieniędzy znajdujących się w kasie naszego oddziału.

------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 27 lutego 2015r. ( piątek ) organizujemy wyjazd do Poznania do korporacji HESTIA. W programie zwiedzanie biurowca i poznanie zasad funkcjonowania firmy ubezpieczeniowej plus niespodzianka. Do wyjazdu zachęcamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia u Pani Hani Trzaskawki przy towarze 16.02.15. Należy zabrać pieniądze na bilety PKP ( jedziemy pociągiem ) i bilety tramwajowe w Poznaniu. Za niespodziankę w Poznaniu płacimy z pieniędzy znajdujących się w kasie oddziału .Szczegóły ( godzina wyjazdu ) podam zgłoszonym osobom indywidualnie.

---------------------------------------------------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru 16 lutego 2015r. ( poniedziałek ) i 10 marca 2015r. ( wtorek ) po godz. 17:00.---------------------------------------------------------------------------------------

W imieniu Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej przesyłam informację o działającym telefonie pomocy prawnej. Telefon jest dedykowany organizacjom pozarządowym działającym w obszarze rodzinnej opieki zastępczej i rodzicom zastępczym.
Wszystkie informacje znajdują się w załączonym mailingu. Będziemy wdzięczni za rozesłanie tego maila do członków Państwa organizacji lub rodziców zastępczych, którzy mogliby skorzystać z takiej pomocy.
Z poważaniem,
Łukasz Piecuch


----------------------------------------------------------------------------

W aktualnościach inf. o wyjeździe do Poznania.

----------------------------------------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru 02 lutego 2015r. po godz. 17:00.

--------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie na wyjazd w majowy weekend 2015.

Zapraszam nasze dzieci i młodzież lubiącą wędrówki po górach na wyjazd w góry na cztery dni w maju 2015. Na szlakach poznajemy piękno i grozę gór, wspólnie przygotowujemy posiłki , odpoczywamy w schroniskach. Zgłoszenia u mnie do 10. 01. 2015 , koszt ok 350 zł . Pozdrawiam Marek Bąkowski.

-------------------------------------------------------------------------

W gniu 19 grudnia 2014r ( w piątek ) po godz. 17:00 będzie do odbioru towar z Banku Żywności u Hani Trzaskawki.

----------------------------------------------

W dniu 13 grudnia 2014r. ( sobota ) o godz. 11:15 zapraszamy nasze rodziny do zwiedzania Fabryki Bombek KOBERT przy ul. Kostrzyńskiej 39 w Gnieźnie ( w pobliżu miejsca odbioru towaru z Banku Żywności – Hani Trzaskawki ). Warunkiem wejścia na teren zakładu grupy zorganizowanej jest zakup bombki ( 6,50 zł za średnicę 7 cm. i 7,50 zł za średnicę 10 cm.). W związku z tym proszę o pilne zgłoszenia chętnych osób z podaniem imion dzieci dla których będą kupione bombki z wypisanym imieniem do 28 listopada2014r. ( zamówienie bombek następuje na dwa tygodnie przed wizytą). Za bombki każdy płaci sam. Zapisy na wycieczkę u Hani Trzaskawki lub u Haliny Poradka pod numerem tel. 512 260 175 do 28 XI 2014r. Zbiórka przed zakładem przy ul. Kostrzyńskiej 39 o godz. 11:00----------------------------------------------------------------

W dniu 20 grudnia 2014r. ( sobota ) po raz kolejny zapraszamy na dwie imprezy sportowo-rekreacyjne. Dla starszej młodzieży będą kręgle w Hotelu NEST przy ul. Sobieskiego a dla maluchów zabawy w sali FANTAZJA przy ul. Mieszka I 35b ( dawny budynek Telekomunikacji Polskiej – wjazd od ul. Mieszka I lub Mickiewicza ). Obie imprezy odbędą się w godz. od 14:00 do 16:00. Zapisy na imprezy u Hani Trzaskawki lub u Haliny Poradka pod numerem tel. 512 260 175 do 5 XII 2014r. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Za obie imprezy płacimy z kasy stowarzyszenia ( pieniędzy ze składek członkowskich) . Zbiórka pod podanymi adresami w godz. 14:00.

------------------------------------------------------------------------

W listopadzie 2014r. ze wzgledów organizacyjnych nie odbędzie się grupa wsparcia. O kolejnym terminie poinformujemy w późniejszym czasie,

------------------------------------------------------------------------

W dniach 28-30 listopada 2014r. Bank Żywności w Poznaniu po raz kolejny organizuje świąteczną zbiórkę Żwyności. Wolontariusze z naszego oddziału również wezmą udział w tej akcji.

------------------------------------------------------------------------

Przypominam, że od października wznawiamy spotkania grupy wsparcia naszych członków. Pierwsze spotkanie odbędzie 17 października 2014r. ( piątek ) w godz. od 16:30 do 18:00 w LARGO przy Parku Kościuszki 7. Wszystkich chętnych zapraszamy.

--------------------------------------------------------------

W dniu 30 października 2014r. ( czwartek) i 13 listopada 2014r. ( czwartek ) będzie do odbioru towar z Banku Żywności. Prosimy o odbiór towaru u Hani Trzaskawki po godz. 17:00

------------------------------------------------------------------=

Uwaga! W dniu 24 września 2014r. ( środa ) będzie do odbioru dodatkowy towar ( owoce i warzywa ) z Banku Żywności. Prosimy o odbiór towaru u Hani Trzaskawki w godz od 15:00 do 17:00.

-------------------------------------------------------------------

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na spotkanie przy pieczonym ziemniaku i na  wspólną wędrówkę dnia 11 października 2014 tj. sobota do Modliszewa na „Święto pieczonego ziemniaka” połączone z pieszym rajdem po szlaku „Zbója Macieja”.    Start o godzinie 10:00, zbiórka przy strażnicy OSP Modliszewo.

Na trasie rajdu niezapomniane wrażenia bliskiego kontaktu z przyrodą, zmagania się z niespodziewanymi przeszkodami, próbowanie „bigosu mistrza Adama”, pozwala przyjemnie, pożytecznie oraz aktywnie spędzić czas.

Na zakończenie rajdu przy strażnicy smaczny posiłek przygotowany przez gospodynie z KGW

Tematem przewodnim tegorocznego rajdu będzie „z literaturą przez małą Ojczyznę”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

                        Organizatorzy: SZR o/ Gnieźnieński, OSP Modliszewko, KGW Modliszewo, SP Modliszewko, Rada Sołecka Modliszewo 

                                                       

------------------------------------------------------------------------

W dniu 26 września 2014r. o godz.16:30 w LARGO ul. Park Kościuszki 7 w Gnieźnie odbędzie się zebranie ogólne wszystkich członków naszego stowarzyszenia. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.

------------------------------------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywnosci będzie do odbioru w dniach 11 i 25 września 2014r. w godz. od 15:00 do 17:00. Proszę o punktualne przybycie.

--------------------------------------------------------------------------

Nasz Oddział organizuje w dniu 04 lipca 2014r. godz. 10:00 wejście na teren zakładu PANASONIC ENERGY POLAND S.A. w Gnieźnie ul. Słoneczna 42. W programie zwiedzanie zakładu i linii produkcyjnej. Chętne osoby proszę o zgłoszenia u Doroty Stefańskiej tel. 61 883 45 84 lub 723 733 104 do 25 czerwca. Wejście dzieci na teren zakładu jest ograniczone wiekiem - dzieci od 7 lat i więcej ( pod opieką dorosłych ). Młodsze dzieci nie mogą skorzystać z tej oferty. Dojazd we własnym zakresie, zbiórka przed zakładem o godz. 9:50.

----------------------------------------------------------------------------

W zawiązku z brakiem chętnych na spływ kajakowy impreza ta zostaje odwołana.

----------------------------------------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru 08 lipca i 07 sierpnia 2014r. w godz. od 15:00 do 17:00. Proszę o punktualne przybycie.

----------------------------------------------------------------------------

W GALERII - MAJ 2014 - SUDETY znajdują się zdjęcia z wyprawy w Sydety Marka Bąkowskiego z ekipą. Wkrótce więcej informacji o tym wyjeździe. 

                                    Sprawozdanie z pobytu w Karkonoszach.

W dniach 30.04.2014 do 04.05.2014 razem z grupą dzieci wędrowaliśmy po Karkonoszach. Bazą wypadową było schronisko „Wojtek” w Szklarskiej Porębie. Pierwszego dnia poszliśmy na spotkanie z Duchem Gór i próbowaliśmy szukać skarbów w Zamku Wieczornym. Drugiego dnia udaliśmy się do źródeł Łaby, podziwialiśmy urzekającą przestrzeń Śnieżnych Kotłów i w gradzie i w burzy przeszliśmy do schroniska na smaczny obiad, który sami sobie przygotowaliśmy. Trzeciego dnia ze względu na niepogodę trudno było wyjść na szlaki górskie więc udaliśmy się do Leśnej i zwiedzaliśmy zamek Czocha gdzie sala tortur zrobiła na nas ogromne wrażenie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Świeradów Zdrój. Wieczorem zeszliśmy do miasta na potańcówkę. Zabawa była przednia. W dzień następny podziwialiśmy pracę hutników w hucie kryształów „Julia” i ścieżką papieską poprzez Zbójeckie Skały weszliśmy na zamek Hojnik. Dzień zakończyliśmy potańcówką. W dzień następny podziwiając piękną panoramę gór z tarasu kawiarni wypiliśmy smaczną kawę , kupiliśmy pamiątki i zmęczeni ale w doskonałych humorach wróciliśmy do Gniezna.    

Opracował  Marek Bąkowski.  

-----------------------------------------------------------------------------------------

Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego OGSZR organizuje dla naszych rodzin wyjazd integracyjny do Wągrowca do Aquaparku w dniu 01 czerwca 2014r. W programie ponadto piknik na plaży miejskiej ( w pobliżu basenu ). Osoby chętne na wyjazd proszę o zgłoszenia u Hani Trzaskawki w czasie odbioru towaru, lub pod nr. 606 748 447 do 27 maja 2014r. ( ilość miejsc ograniczona do ilości miejsc w autokarze ). Nasz oddział płaci za autokar, za wejście na basen płacą rodziny. Poniżej cennik ze strony Aquaparku. Proszę rozważyć opcję bez limitu czasowego dla rodzin ( np. 2+3 za 50,00 zł) lub wejście grupowe na 2 godz. cena biletu dla dorosłych 9,00 dla dzieci 6,00. Na piknik proszę zabrać koce. Wyjazd z Niechanowa o godz. 9:45, z Gniezna z ul. Dworcowej o godz. 10:00.

 CENNIK

ZMIANA CEN SPRAWDŹ 

KAŻDEGO DNIA MAMY DLA CIEBIE INNE PROMOCJE - PROPOZYCJA NA WEEKEND

 

-------------------------------------------------------------------------

" Dzielmy się dobrem, miłością

Rozdawajmy co w nas dobre, najlepsze

Dobro zawsze powraca!!!"

 Szanowni Państwo,

 Zwązek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności pragnie serdecznie podziękować za podjęcie działań, zaangażowanie i udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej w dniach 4-6.04.2014.

Miło jest nam poinformować Państwa, że dzięki wolontariuszom udało się zebrać 36 ton artykułów spożywczych.

Pewien rolnik, którego kukurydza zawsze dostawała
pierwszą nagrodę na Targu Stanowym, miał zwyczaj dzielenia się swym najlepszym
ziarnem z wszystkimi rolnikami w okolicy.

 Kiedy zapytano go dlaczego, powiedział:

"To jest doprawdy w moim własnym interesie.

Wiatr zdmuchuje pyłek i niesie go z pola na pole.

Więc jeśli moi sąsiedzi uprawiają kukurydzę gorszej
jakości, przekrzyżowanie obniża jakość mojej.

Dlatego zależy mi, żeby siali tylko najlepszą z najlepszych".

Wszystko co dajesz innym, dajesz sobie samemu.  

Tymi słowami chciałabym PODZIĘKOWAĆ za współtworzenie Zbiórki,zrozumienie i wspieranie naszych działań... 

Z wyrazami szacunku 

Katarzyna Bielawska 

Szef Działu Organizacji ZŻ
69 88 22 600
katarzyna.bielawska@bankizywnosci.pl

-----------------------------------------------------------------
Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru w dniu  12 maja 2014r. ( poniedziałek ) w godz. od 15:00 do 17:00. Proszę o punktualne przybycie.
-----------------------------------------------------------------
Najbliższa impreza integracyjna dla naszych członków odbędzie się 1 czerwca 2014r. ( niedziela ). Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka planujemy całodzienny wyjazd rodzin na basen do Wągrowca. W programie również zabawy rekreacyjne i wspólne biesiadowanie na plaży miejskiej w Wągrowcu.
Pod koniec czerwca planowany jest również spływ kajakowy - organizacją zajmuje się Marek Bąkowski. Sczegóły wkrótce.
---------------------------------------------------------------------------------
Fundacja PZU ogłosiła kolejny konkurs dotacyjny "PZU z kulturą" edycja 2014r. W dniu 7 kwietnia 2014r. nasz Oddział wysłał  projekt pod nazwą "Zanurzmy się na chwilę w bogactwie kultury i nauki". W projekcie przewidziano dwudniową wycieczkę do Warszawy, dwukrotne wejście do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie i cykliczne zajęcia nauki pływania na basenie w Gnieźnie. Wnioskowalismy o dotację w wysokości niespełna 14.000,00 zł.  Nasz wkład finansowy będzie wynosił 1.634,00 zł. Na wyniki konkursu musimy poczekać do 5 maja 2014r. Ewentualna realizacja projektu będzie w okresie od maja do grudnia 2014r.(z wyłączeniem wakacji letnich )
------------------------------------------------------------------------------
W dniu 7 kwietnia 2014r. złożyłam na ręce Pani Dyrektor PCPR w Gnieźnie pismo o dofinansowanie trzydniowych warsztatów terapeutycznych dla rodzin zastępczych, członków naszego stowarzyszenia. Warsztaty mają się odbyć we wrześniu 2014r. w Wąsoszu gmina Ślesin w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli. O szczegółach powiadomimy w późniejszym terminie.
--------------------------------------------------------------------------------
W dniu 3 kwietnia 2014r. otrzymaliśmy pismo z Fundacji PZU o zatwierdzeniu przez Zarząd Fundacji naszego sprawozdania z realizacji projektu pt.: " Z kulturą na TY - coś dla ducha". W związku z tym na nasze konto w banku została dokonana wpłata II raty dotacji w kwocie 773,50 zł.
---------------------------------------------------------------------------------
W związku z zakończeniem roku rozliczeniowego i podjeciu na Walnym Zebraniu Członków naszego Oddziału uchwały o przyjęciu sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2013r. Stosowne dokumenty zostały również złożone w Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie i Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Bilans i sprawozdanie za 2013r. znajdują się w osobnej zakładce.
---------------------------------------------------------------------------------
Decyzją walnego zebrania członków Banku Żywności w Poznaniu od kwietnia 2014r. podniesiono składkę członkowską z kwoty 400,00 zł na 450,00 zł. 
----------------------------------------------------------------------------------
W dniu 25 kwietnia 2014r. w LARGO w godz. od. 16:30 do 18:00 odbedzie się spotkanie naszej grupy wsparcia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
---------------------------------------------------------------------------------
Bank Żywności organizuje po raz kolejny "Wielkanocną Zbiórkę Żywności" w dniach 04-06.04.2014r. Osoby chętne do udziału w zbiórce proszę o zgłoszenia u Hani Trzaskawki.
---------------------------------------------------------------------------------
W dniu 21 marca 2014r. o godz. 16:30 w LARGO przy ul. Kościuszki 7 w Gnieźnie odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie członków naszego stowarzyszenia. Obecność obowiązkowa.
----------------------------------------------------------------------------------
Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru 17 marca 2014r. ( poniedziałek ).
----------------------------------------------------------------------------------
Przypominam naszym członkom, a także wszystkim naszym sympatykom o możliwości przekazania nam 1 % podatku przy rozliczeniu rocznym PIT.
Ponieważ nasz oddział nie ma osobnego OPP, możemy korzystać z numeru KRS Sierczynka. Zarząd Krajowy rozliczając kwotę przekazanych jednoprocentowych odpisów podatu - przekazuje na nasze konto bankowe należną nam część.
Poniżej dane, które należy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT.

Nazwa OPP:  Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa
Numer KRS:  0000021066
Wnioskowana kwota:  Wyliczona kwota stanowiącą 1% należnego podatku
Cel szczegółowy: z przeznaczeniem na Oddział Gnieźnieński Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa

 

Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa status organizacji pożytku publicznego uzyskało z dniem 22 lutego 2005r. Sprawdzenie tego faktu jest możliwe na stroniehttp://opp.ms.gov.pl  wpisując w wyszukiwarce organizacji nr naszego KRS 21066

------------------------------------------------------------------------------

W dniu 7 lutego 2014r. ( piątek ) w godz. od 10:00 do 13:00 w Centrum Aktywności Społecznej "Largo" w Gnieźnie odbedą sie dla naszych dzieci warsztaty plastyczne. Ilość miejsc ograniczona - zgłoszenia pod nr. tel 512-260-175 do 6 lutego 2014r.
------------------------------------------------------------------------------
Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru 11 lutego 2014r. w godz. 15:00 - 17:00 ( wtorek).
------------------------------------------------------------------------------
Związek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu i sieć sklepów TESCO zaprasza do udziału w Noworocznej Zbiórce Żywności 2014.
Akcja w terminie: 23stycznia - 05 lutego 2014r.
 
Ogólne zasady akcji są następujące:
 
1. Zbiórka odbywa się w sklepach sieci TESCO na terenie 475 sklepów
2. Materiały promocyjne zapewnia sieć TESCO
3. Akcja trwa 2 tygodnie, wolontariuszy zapraszamy do udziału w weekendy 24-26.01.2014,
31.01-02.02.2014
4. Proponowane zmiany wolontariuszy w podane weekendy  w godzinach 10-18
5. Produkty będą odebrane z trzech dni akcji w poniedziałek po Zbiórce
W związku z ogłoszeniem akcji, osoby chętne do zbiórki żywności prosimy o zapisy u Hani Trzaskawki telefonicznie lub w czasie odbioru towaru w dniu 23 stycznia 2014r.

----------------------------------------------------------------------------------

W aktualnościach notatka z wyjazdu do Poznania w dniu 21.12.13r.

----------------------------------------------------------------------------------

Towar z Banku żywności będzie do odbioru 9 i 23 stycznia 2014. po godz. 15:00.

----------------------------------------------------------------------------------

Marek Bąkowski organizuje w majowy weekend 30.04-03.05.2014r. wyjazd w góry do Szklarskiej Poręby w formie obozu wędrownego z bazą w schronisku. Koszt wyjazdu to 350,00 zł od osoby.

W wyjeździe mogą brać udział dzieci i młodzież od 10 roku życia.

Zgłoszenia do 30.01.14r. pod tel. 509908073 Marek Bąkowski.

---------------------------------------------------------------------------

W dniu 14 grudnia 2913r. o godz. 11:00 organizujemy wejście do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie na przedstawienie pt. "Wigilijna Opowieść". Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia u Hani Trzaskawki

--------------------------------------------------------------------------

WYJAZD JEST PRZEŁOŻONY NA 21 GRUDNIA 2013 ( SOBOTA ). Wyjazd z Gniezna o godz. 9:00 z ul. Dworcowej, koło Szkoły Muzycznej. Proszę o potwierdzenie udziału dzieci w wyjeździe pod numerem 512 260 175 ( Halina Poradka ).

W dniu 07 grudnia 2013r. ( sobota ) w ramach projektu "PZU z kulturą" organizujemy wyjazd do Poznania do kina IMAX na spektakl w 3D pt. "Afrykańska przygoda" o godz. 10:00. Efekty specjalne i piękno afrykańskiej przyrody dostarczy wiele wrażeń ( bez względu na wiek). Chętne osoby na wyjazd do Poznania prosimy zapisywać u Haliny Poradka pod nr. telefonu 512 260 175 do 5 grudnia 2013r.. Ilość miejsc ograniczona. Zarezerwowano 44 bilety dla dzieci i 4 bilety dla opiekunów. Wyjazd w sobotę 07.12.13 o godz. 8:00 z ul. Dworcowej ( przy Szkole Muzycznej ).

----------------------------------------------------------------------------------------

W aktualnościach notatka z wyjazdu do Poznania do Teatru Muzycznego w dniu 30.10.2013r.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Wznowiła swoje działanie świetlica przy sali babtystów na ul. Mickiewicza w Gnieźnie. Pracownicy i wychowacy świetlicy serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 8 do 13 lat we wtorki w godz. od. 16:00 do 18:00. W świetlicy można odrobić lekcje i spędzić miło czas. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych zajęciach.

-------------------------------------------------------

Kolejne listopadowe spotkanie grupy wsparcia wyjatkowo jest odwołane. U Hani Trzaskawki w dniu 27 XI 2013r. ( środa )  w godz. od 16:30 do 18:00 odbędzie się zebranie zarządu.

-------------------------------------------------------

Nasze stowarzyszenie  po raz kolejny weźmie udział w "Świątecznej Zbiórce Żywności" organizowanej przez Związek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności, która odbędzie się w dniach 29.11.2013 - 01.12.2013r. Chętne osoby proszę się zgłaszać u Hani Trzaskawki w czasie odbioru towaru. Zasady udziału w akcji i podziału towaru pozostają bez zmian.

-----------------------------------------------------------------------------

Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru w dniach 07 i 21 listopada 2013r. (czwartki )

----------------------------------------------------------------


Kolejny wyjazd w ramach projektu „Z KULTURĄ NA TY–COŚ DLA DUCHA”, realizowanego przez Oddział Gnieźnieński Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w ramach programu „PZU z kulturą 2013”, odbędzie się w dniu 30 października 2013r.( środa ) o godz. 10:00 z ul. Dworcowej w Gnieźnie, do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl "Kopciuszek". Wszyskich zainteresowanych zapraszamy. Zapisy u Hani Trzaskawki w czasie odbioru towaru.

W aktualnościach notatka z wejścia do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie na przedstawienie "Dzikie Łabędzie" w dniu 21.09.13r.

----------------------------------------------------------------------

ZAPROSZENIE 

Zapraszamy na spotkanie przy pieczonym ziemniaku i na  wspólną wędrówkę

dnia 05 października 2013 tj. sobota do Modliszewa

na „Święto pieczonego ziemniaka” połączone

z pieszym rajdem po szlaku „Zbója Macieja”.  

 Start o godzinie 10:00, zbiórka przy strażnicy OSP Modliszewo.

Na trasie rajdu niezapomniane wrażenia bliskiego kontaktu z przyrodą, zmagania się z niespodziewanymi przeszkodami, próbowanie „grochówki na świńskim ryju”,

pozwala przyjemnie, pożytecznie oraz aktywnie spędzić czas.

Na zakończenie rajdu przy strażnicy smaczny posiłek przygotowany przez gospodynie z KGW

Tematem przewodnim tegorocznego rajdu będzie „skarb znaleziony…”.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 Organizatorzy:SZR o/ Gnieźnieński

                                    OSP Modliszewo

                                    KGW Modliszewo

                                    SP Modliszewko

                                    Rada Sołecka Modliszewo

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zarząd naszego oddziału zaprasza wszystkich zainteresowanych na piątkowe spotkania naszych członków do LARGO ul. Park Kosciuszki 7 w Gnieźnie. Spotkania odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca tj. 20 września, 25 października, 22 listopada i 20 grudnia 2013r. w godz. od 16:30 do 18:00

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, zgodnie z art. 76, ust. 4, pkt 5 Ustawy
o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, zaprasza na szkolenie:

PRZEMOC W RODZINIE – SPECYFIKA PRZEMOCY SEKSUALNEJ –
Z PERSPEKTYWY BIEGŁEGO SĄDOWEGO”,

które odbędzie się w dniu 05 września 2013 r.  o godz.  18:00 w siedzibie LARGO,
ul. Kościuszki 7, Gniezno.

 Szkolenie poprowadzi pan Krzysztof Korona, seksuolog kliniczny, psychoterapeuta, psycholog kliniczny, biegły sądowy.

------------------------------------------------------------------------------

W ramach projektu "PZU Z KULTURĄ" realizujemy kolejne przedsięwzięcie kulturalne. W dniu 21 września ( sobota ) 2013r. godz. 11:00 mamy zarezerwowane bilety do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie na przedstawienie "Dzikie Łabędzie", na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. 

Bohaterką baśni jest królewna Elza, która próbuje ratować braci, zamienionych w łabędzie. Odważnie staje do walki ze złą macochą, jej przyjacielem alchemikiem i posłusznymi jej czarownicami. Zostaje poddana trudnej próbie, przeżywa wiele niebezpiecznych przygód w świecie pełnym magii i czarów.
Ta historia,  z pewnością, znana jest wielu naszym młodym widzom i ich rodzicom. 
Bo opowieść o królewskim rodzeństwie wygnanym z zamku przez złą macochę i poddanym złym czarom wędruje przez baśniowe utwory już od wielu wieków.

Baśń ta nie ma ograniczeń wiekowych, jest dla młodszych i tych trochę starszych.

Chętne osoby proszę zapisywać u Hani Trzaskawki, w czasie odbioru towaru w dniu 09 września 2013r. lub telefonicznie u Haliny Poradka: 693 99 15 10 lub 512 260 175. Termin zapisów do 18.09.13.

--------------------------------------------------------------------

Fundacja PATRIA ze Skrzetuszewa organizuje w okresie od 19 do 31 sierpnia 2013r. obóz na terenie swojej siedziby. Odpłatność za obóz wynosi 500,00 zł. Chętne osoby mogą sie zgłaszać bazpośrednio do Fundacji lub uzyskać informacje u Beni Szymańskiej tel. 888 656 099. Szczegóły w zakładce aktualności.

-------------------------------------------------------------------

KOLEJNY TOWAR Z BANKU ŻYWNOŚCI BĘDZIE DO ODEBRANIA:   09  i  23 WRZEŚNIA 2013R.

------------------------------------------------ 
 
 
 
 
 
 
21 czerwca ( piątek ) 2013r. w Centrum Aktywności Społecznej LARGO w Gnieźnie w godz. od 16:30 do 18:00 odbędzie się spotkanie grupy wsparcia - członków naszego stowarzyszenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Zapraszam również zarząd.
 
 
--------------------------------------------------
Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja wszystkim rodzicom, członkom naszego stowarzyszenia oraz pozostałym rodzicom, Zarząd OGSZR składa serdeczne życzenia, wytwałości w codziennej pracy, wiary w to co wspólnie robimy, zrozumienia i życzliwości społeczności lokalnych, a także miłości i zaufania przyjętych dzieci.
Do życzeń przyłącza się również Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Pan Dariusz Pilak i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie Pani Agnieszka Horoszczak przekazując w dniu 29 maja 2013r. na ręce Haliny Poradka - Przewodniczącej OGSZR symboliczny bukiet kwiatów i serdeczne życzenia dla wszystkich rodziców zastępczych.
 
----------------------------------------------------------------
Towarzystwo "Nasz Dom" ogłosiło konkurs grantowy dla rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zstępczych  i placówek opiekuńczych typu rodzinnego. Wnioski można składać do 25 czerwca 2013r.
Serdecznie zapraszam do skorzystania z oferty.
Szczegóły w linku poniżej.
 
http://www.towarzystwonaszdom.pl/?sub=43&contener=520
 
 
----------------------------------------------------------------
1 czerwca 2013r.( sobota ) organizujemy wyjazd rodzinny do Poznania ( wyjazd około 7:30 rano z ul. Dworcowej w Gnieźnie ). W programie o godz. 9:00 zwiedzanie zaplecza Opery Poznańskiej, później pobyt w nowym ZOO ( tam posiłek ). Z pieniędzy  z projektu: „Z kulturą na TY – coś dla ducha” , opłacamy bilety do Opery na spektakl „Jaś i Małgosia”w Operze Poznańskiej ( godz. 18:00 ) wyjazd z Poznania około 19:45.  Nasz oddział płaci za przejazd do Poznania i wejściówki na zwiedzanie zaplecza Opery i bilety do Opery. Rodzice płacą  za wejście do ZOO. Cena jednego biletu do ZOO ( przy wejściu grupowym ) wynosi 10,00 zł. W czasie pobytu w ZOO dla wszystkich uczestników wycieczki mamy zmówiony obiad w restauracji "MIŚ". Obiad będzie opłacony z projektu.
---------------------------------------------------------------
Fundacja Orlen - Dar Serca udziela wsparcia Rodzinnym Domom Dziecka i indywidualnie, potrzebujacym dzieciom z rodzin zstępczych. Poniżej link na stronę fundacj. Tam do pobrania dokumenty, które należy wypełnić. Pomoc jest udzielana przez cały rok. Co miesiąc komisja rozpatruje wpływające wnioski. Proszę zapoznać się z informacją o przyznanej w 2012r. pomocy ( na jaki cel pomoc jest przyznana ).
--------------------------------------------------------------------
Odbiór towaru z Banku Żywności 1 lipca 2013r. ( poniedziałek ). 
--------------------------------------------------------------------
 
Pierwszy wyjazd w ramach projektu „Z KULTURĄ NA TY – COŚ DLA DUCHA”, realizowanego przez Oddział Gnieźnieński Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w ramach programu „PZU z kulturą 2013”, to wyjazd dla młodzieży ( od gimnazjum i starszych ) do Poznania do Teatru Animacji ( dawniejszy Teatr Lalek ) w dniu 22 maja 2013r. na sztukę "Książę      i prawda" i "Magia animacji" - czyli spotkanie z aktorem.  W wyjeździe wzięła udział młodzież z rodzin należących do naszego stowarzyszenia, oraz grupa młodzieży z klas od I do III Gimnazjum im. J. Wybickiego w Niechanowie.
Spektakl pt. „Książę i prawda” w sposób nowatorski przedstawia odwieczny problem poszukiwania prawdy. Roi się w "Księciu i Prawdzie" od metafor, zagadek i zawiłości, które układają się w swoisty labirynt Minotaura. Zmęczyć może poszukiwanie z niego wyjścia, zwłaszcza, że tego wyjścia nie ma... 
Książę - główny bohater sztuki francuskiego pisarza, dramaturga, scenarzysty Jeana-Claude'a Carriere'a, na podstawie której powstał spektakl w reżyserii Janusza Ryla - Krystianowskiego - wyrusza w świat w poszukiwaniu Prawdy. Musi ją odnaleźć, by dostać za żonę piękną Dziewczynę. Jej przebiegły ojciec taki warunek postawił. Naiwny zakochany nie ma pojęcia gdzie szukać Prawdy. Jak jej szukać? Czym ona jest? Czy w ogóle jest? Ale "serce nie sługa", więc podejmuje wyzwanie.
W poszukiwaniach towarzyszy mu Gawędziarz, który co rusz myli szyki, wprowadza w błąd. Zagaduje i marudzi. Przeprawiają się przez rzekę, uciekają przed groźnym krokodylem, trafiają do miasta i bardzo drogiej restauracji, spotykają żebraków, ślepca, sędziego. Każdy z nich coś tam słyszał o Prawdzie. Ślepiec poradzi nawet Księciu filozoficznie: - Zawsze trzeba iść za tymi, którzy szukają Prawdy, nigdy za tymi, co ją znaleźli.
Ale przecież Książę musi znaleźć Prawdę. Po latach tułaczki - zniechęcony i załamany - dociera do ciemnej groty. I tam odnajduje Prawdę - w brzydkiej, cuchnącej staruszce. Prawda zapewnia, że jest kim jest, choć właściwie nie ma mu nic szczególnego do powiedzenia. Nic... poza kłamstwami. - Trudno zrozumieć świat: choć wydaje się prawdziwy, nie jest prawdziwy. Choć wydaje się fałszywy, nie jest fałszywy - powie filozoficznie Książę wfinale, który dla niego nie jest szczęśliwy. I natychmiast znów wyruszy w świat...
Trudno całą tę surrealistyczną opowieść Carriere'a sprowadzić do konkluzji, że Prawdy         nie ma. To byłoby zbyt proste. Zwłaszcza, że roi się w tej sztuce/powiastce/bajce od metafor, zagadek i zawiłości, które układają się w swoisty labirynt Minotaura. Zmęczyć może poszukiwanie z niego wyjścia, zwłaszcza, że tego wyjścia nie ma...
Twórcy spektaklu dodatkowo "utrudniają" widzowi, nakładając na dramat współczesny kostium. Umieszczają bohaterów w telewizyjnym studiu. Na 9 ekranach toczy się alternatywna historia, czasem uzupełnia to, co dzieje się na scenie. Medialna rzeczywistość wdziera się w nią jednak tak bardzo, że w pewnym momencie tracimy poczucie kto jest na scenie na-Prawdę, a kogo na niej nie ma. Kto kryje się za maskami, perukami, okularami i charakteryzacją, a kto przemawia do nas z ekranu? Ruchome dekoracje, energiczne tempo potęgują złudzenia. Oświetleniowcy, rekwizytorzy, charakteryzatorki przetaczają się przez scenę. I wyraźnie sygnalizują: "Akcja!". Słyszymy głosy na-Prawdę i głosy z offu. Zmieniają się obrazy, twarze w telewizyjnym okienku, kanały, newsowe programy z różnych stron świata. Medialny zgiełk. Złudzenia i  manipulacje... I dziennikarska utopia poszukiwania Prawdy. - Trudno zrozumieć świat: choć wydaje się prawdziwy, nie jest prawdziwy. Choć wydaje się fałszywy, nie jest fałszywy - brzmią jeszcze w uszach ostatnie słowa Księcia.
Z prostymi rozwiązaniami i jasnymi puentami po tym spektaklu z Teatru Animacji na pewno nie wyjdziemy. Może nawet poczujemy się trochę skołowani -  niczym pewien adept dziennikarstwa, który też raz kiedyś chciał szukać Prawdy...
 • Jean-Claude Carriere "Książę i Prawda"
 • Teatr Animacji
 • Prapremiera: 7.04.2013
 • Inscenizacja i reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski
 • Scenografia i ruch sceniczny: Anna Rozmianiec
 • Muzyka: Artur Sosen - Klimaszewski
 • Obsada: Marek A. Cyris (Książę), Artur Romański (Gawędziarz), Marta Wesołowska, Elżbieta Węgrzyn, Marcin Ryl-Krystianowski i inni
Tekst sztuki opublikowany został w 28 numerze "Nowych Sztuk" dla Dzieci i Młodzieży, którego Wydawcą jest CSD.
Po spektaklu zwiedziliśmy kulisy teatru,  zaplecze z bogatym zbiorem różnorodnych lalek grających w przedstawieniach dla dzieci. Były pytania dotyczące pracy aktorów, zdobywania umiejętności aktorskich, gry z lalkami i wiele innych
Uważam, że wyjazd można uznać za bardzo udany i już planujemy następny.
Opracowała Halina Poradka.
Zdjęcia poniżej wykonała Katarzyna Poradka.
  
  
 
  
---------------------------------------------------------------
17 maja ( piątek ) 2013r. w Centrum Aktywności Społecznej LARGO w Gnieźnie w godz. od 16:30 do 18:00 odbędzie się spotkanie grupy wsparcia - członków naszego stowarzyszenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Zapraszam również zarząd.
-----------------------------------------------------------------------
Pierwszy wyjazd w ramach projektu „Z KULTURĄ NA TY – COŚ DLA DUCHA”, to wyjazd dla młodzieży ( od gimnazjum i starszych ) do Poznania w dniu 22 maja 2013r. na sztukę "Książę i prawda" i "Magia animacji" - czyli spotkanie z aktorem. Wyjazd z Gniezna ul. Dworcowa ( koło szkoły muzycznej ) o godz. 16:30. Bilety do teatru i przejazd opłacamy z projektu. Kanapki i napój każdy weźmie we własnym zakresie.
Chętne osoby proszę zgłaszać u Hani Trzaskawki w czasie odbioru towaru - lub Haliny Poradka tel. 693 99 15 10 do 19 maja 2013r. Mamy 40 miejsc dla młodzieży i 4 miejsca dla dorosłych opiekunów.
 
-------------------------------------------------------------------------
Kolejny towar z Banku Żywności będzie do odbioru 13 maja 2013r.
----------------------------------------------------------------------------------
Dziś, 26 kwietnia 2013r. otrzymałam potwierdzenie z PZU z Warszawy, że nasz projekt: "Z kulturą na TY - coś dla ducha" przeszedł pozytywnie weryfikację i w związku z tym otrzymamy kwotę 7 735,00 zł na realizację wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć kulturalnych. Pierwszy wyjazd w ramach tego projektu, to wyjazd dla młodzieży ( od gimnazjum i starszych ) do Poznania w dniu 22 maja 2013r. na sztukę "Książę i prawda" i "Magia animacji" - czyli spotkanie z aktorem. Chętne osoby proszę zgłaszać u Hani Trzaskawki - lub Haliny Poradka tel. 693 99 15 10. Mamy 40 miejsc dla młodzieży i 4 miejsca dla dorosłych opiekunów.
-------------------------------------------------------------------------

 

 1. Wyjazd do Teatru Animacji w Poznaniu na sztukę „Książę i prawda” i „Magia animacji” czyli spotkanie z aktorem
 2. Wyjazd do Opery Poznańskiej na spektakl „ Jaś i Małgosia” i zwiedzanie kulisów opery.
 3. Wejście do Teatru w Gnieźnie
 4. Wyjazd Teatru Muzycznego do Poznania
 5. Warsztaty plastyczne w Gnieźnie
 6. Wyjazd do kina do Poznania w ramachMiędzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino
22 maj 2013r
 
 
 
 01 Czerwiec 2013r.
 
Wrzesień 2013
 
Październik 2013r.
Listopad 2013
 
Grudzień 2013r.
 
 

 

Nasz Oddział napisał projekt pt. "Z kulturą na TY- coś dla ducha" - do konkursu ogłoszonego przez PZU. Koszt projektu to 10 786,00 zł. w tym nasz wkład to  1 051,00 zł.W projekcie przewidziano następujące zdarzenia kulturalne - tabela powyżej. Jeśli otrzymamy grant będziemy realizować jego poszczególne elementy. Wyniki konkursu będą znane na początku maja 2013r. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

Jesli nie otrzymamy pieniędzy to i tak zorganizujemy wyjazd do Poznania w dniu 1 czerwca 2013r.- szczegóły powyżej. 

----------------------------------------

Od 19 kwietnia ( piątek ) 2013r. i w każdy nastepny trzeci piątek miesiąca w Centrum Aktywności Społecznej LARGO w Gnieźnie w godz. od 16:30 do 18:00 odbywać się spotkania grupy wsparcia - członków naszego stowarzyszenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

--------------------------------------------------------------------------------------

Towar z Banku Żywności będzie do odbioru w dniu 22 kwietnia ( poniedziałek ) 2013 po godz. 15:00 u Hani Trzaskawki.

--------------------------------------------------------------------------------------

W OKRESIE WAKACJI LETNICH ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNY JUŻ WYJAZD RODZINNY

Wyjazd zaplanowano w dniach od 01.08.-10.08.2013  do miejscowości MURZASICHLE
 
Przybliżony koszt 1 osoby to 650 zł -w tym przejazd ,śniadanie i obiadokolacja.
 
Bliższe informacje pod numerem 721956228 lub 614241003

REZERWACJA I WPŁATY CHĘTNYCH OSÓB PROSIMY ZGŁASZAĆ DO EWY PACANOWSKIEJ DO 24 KWIETNIA 2013R.
 
----------------------------------------------------

W dniu 22 marca 2013r. o godz. 16:30 w Centrum Aktywności Społecznej LARGO przy ul. Park Kościuszki 7 w Gnieźnie odbędzie się Walne Sprawozdawcze zebranie członków naszego stowarzyszenia. Proszę wszystkich o przybycie.

-------------------------------------------------------

W dniach 15,16,17 marca 2013 będzie kolejna zbiórka żywności dla Banku Żywności w Poznaniu. Osoby, które chcą brać udział w tej akcji proszę o zadeklarowanie swojej obecności u Hani Trzaskawki.

--------------------------------------------------------

Towar z Banku Żywności będzie do odbioru 14 marca 2013r. po godz. 16:00 u Hani Trzaskawki.

---------------------------------------------------------

W dniu 17 stycznia 2013r, planujemy powtórzyć dwie imprezy grudniowe dla dzieciaków. O godz. 16:00 będzie wejście na kręgle w Hotelu NEST a o 16:30 wejście z maluchami do sali zabaw JUPILAND. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy w czasie odbioru towaru u Hani Trzaskawki lub pod. tel. 512 260 175.

----------------------------------------------------------

W dniu 27 grudnia ( czwartek ) 2012r, planujemy dwie imprezy integracyjne dla naszych dzieci. Dla starszych dzieci i młodzieży wraz z rodzicami wejście na kręgielnię w Hotelu NEST w Gnieźnie w godz. od 16:00 do 18:00, a dla maluchów zabawy ruchowe w sali zabaw JUPILAND na ul. Czarneckiego 11 w Gnieźnie w godz. od 16:30 do 18:30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach. Zapisy w czasie odbioru towaru u Hani Trzaskawki lub pod tel. 512 260 175

1 czerwca 2013r.( sobota ) organizujemy wyjazd rodzinny do Poznania ( wyjazd około 7:30 rano z ul. Dworcowej w Gnieźnie ). W programie o godz. 9:00 zwiedzanie zaplecza Opery Poznańskiej, później pobyt w nowym ZOO ( tam posiłek ). Jeżeli otrzymamy pieniądze z projektu: „Z kulturą na TY – coś dla ducha” , to wejdziemy jeszcze o godz. 18:00 na spektakl „Jaś i Małgosia” w Operze Poznańskiej i wtedy wyjazd z Poznania około 19:45.  Jeśli nie otrzymamy pieniędzy z projektu to wyjazd do domu około 17:00. Nasz oddział płaci za przejazd do Poznania i wejściówki na zwiedzanie zaplecza Opery. Rodzice płacą za wejście do ZOO. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

W dniu 05 lutego ( wtorek ) i 26 lutego  ( wtorek ) 2013r. będzie do odebrania towar z Banku Żywności.

-----------------------------------------------------------

 

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wraz z innymi współorganizatorami zapraszają wszystkich chętnych na Rodzinną Spartakiadę Sportowo - Integracyjną, która odbędzie się  w dniu 30 listopada 2012r. o godz. 17:00 w hali sportowej GOSIR w Gnieźnie. W programie między innymi występ kabaretu HERBI, loteria fantowa, słodki upominek. W galerii plakat.

-----------------------------------------------------------------

W dniu 08 listopada 2012r. w Centrum Aktywności Społecznej LARGO przy ul. Park Kościuszki 7 w Gnieźnie o godz. 16:30 odbędzie się zorganizowane przez nasze stowarzyszenie spotkanie kulturalne pod nazwą "Zaduszki Poetyckie" połączone ze Świętem Niepodległości. Wszystkich naszych członków wraz z dziećmi i młodzieżą serdecznie zapraszamy.
--------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 09 ( piątek ) i 19 ( poniedziałek ) listopada 2012r. będzie do odebrania towar z Banku Żywności.

------------------------------------------------------------------

Niezapomniane wrażenia bliskiego kontaktu z przyrodą, zmagania się z niespodziewanymi przeszkodami, buduje hart ducha, wzmacnia więzi, pozwala przyjemnie, pożytecznie oraz aktywnie spędzić czas.

Tematem przewodnim tegorocznego rajdu będzie „podążanie za znakiem”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

       Organizatorzy: SZR Gniezno

                                                       OSP Modliszewo

                                                        KGW Modliszewo

                                                        SP Modliszewko

                                                        Rada Sołecka Modliszewo

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyjazd na trzydniowe warsztaty terapeutyczne do Wąsosza w piątek 05 października 2012r. o godz. 15:00 z ul. Dworcowej w Gnieźnie ( przy szkole muzycznej - przystanek lini "M"). Powrót w niedzielę ( 07.10.2012r. ) około godz 18:00.

----------------------------------------------------------------

W dniu 09 ( wtorek ) października 2012r. będzie do odebrania towar z Banku Żywności.

---------------------------------------------------------------

Zebranie ogólne wszystkich członków odbędzie się 10 września 2012r. o godz. 16:00 ( po towarze) u Hani Trzaskawki. Omówiony będzie "Rodzinny Festyn Sportowo - Rekreacyjny", wyjazdowe warsztaty terapeutyczne i inne bieżące sprawy. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.

----------------------------------------------------------------

 Prosimy wszystkich naszych członków o oddanie głosu na zdjęcie wychowanków domu dziecka zgłoszone do konkursu fundacji wawel. Chodzi o to zdjęcie z gołębiem, które ma na razie ponad sto glosów.

 http://wawel.com.pl/slodkidziendziecka/glosuj/s,6

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 24 ( poniedziałek ) września 2012r.  będzie do odebrania towar z Banku Żywności. 

-----------------------------------------------------------------

 Dziś dostałam maila z Fundacji Polsat, że otrzymaliśmy na realizację naszego projektu: "TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI - RODZICE DZIECIOM"  6 950,00 zł., czyli całą kwotę o którą wnioskowaliśmy. Szczegóły o zadaniach zaplanowanych w projekcie wkrótce na naszej stronie.

-----------------------------------------------------------------

 W PCPR Gniezno można już składać wnioski o dofinansowanie do wypoczynku dla dziecka w wieku od 6-18 lat  przebywającego w rodzinnej pieczy zastępczej. Wnioski należy składać w nieprzekraczajacym terminie 30 dni przed planowanym wypoczynkiem. Wnioski wg. załacznika nr 1 do pobrania w PCPR.

------------------------------------------------------------------

 Zostaliśmy zaproszeni przez Panią Zofię Komosińską i Świetlice Środowiskowe do współorganizowania imprezy sportowo- rekreacyjnej z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza odbędzie sie 03 czerwca 2012r.w godz. od 14:00 do 19:00 na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. 3 Maja. Liczę na zaangażowanie naszych członków w organizację i przeprowadzenie tego spotkania. Szczegóły będą podane po 15 maja ( po spotkaniu organizacyjnym ).  Naszym zadaniem jest przygotowanie naszego stanowiska ( namiot, baner, opis stanowiska), upieczenie ciast - proszę o zgłoszenia chętnych pań do Hani, wata cukrowa - odpowiedzialna Agnieszka Groszewska, prace plstyczne na szrym papierze, mini cyrk- odpowiedzialna Benia Szymańska,   

-------------------------------------------------------------------

 Jeszcze w maju lub na początku czerwca planujemy wyjazd do Poznania dla starszej młodzieży ( w programie: kręgielnia, zwiedzanie miasta, termy ). Wyjazd będzie w niedzielę 10 czerwca 2012r. o godz. 9:00 z Gniezna  ul. Dworcowa ( przystanek lini "M"). W programie kręgielnia i Termy Maltańskie. Wejście na kręgle jest bezpłatne, na termy bilet grupowy kosztuje 12,00 zł na godz. a 22,00 zł. za dwie godz. ( proszę zabrać swoje pieniądze lub wpłacać u Hani przy towarze). Nasz oddział płaci za autokar. Zgłoszenia u Hani Trzaskawki przy towarze 22.05.12 lub pod numerem 512 260 175. Proszę o zadeklarowanie czy mamy wejść na jedną czy dwie godziny.                                                                                                                                                        Dla młodszych dzieci i ich rodziców również w maju chcemy powtórzyć wejście do sali JUPILAND. Planowany termin zabaw to 17 maj 2012r. godz. 17:00. Osoby chętne proszę o zgłoszenia przy towarze u Hani lub pod nr. telefonu  512 260 175.

 -------------------------------------------------------------------

 Nasze stowarzyszenie napisało projekt na realizację Rodzinnego Festynu  Sportowo - Rekreacyjnego w dniu 22 IX 2012r. Prezydent Miasta Gniezna przyznał nam na to zadanie 1 500,00 zł. O szczegółach napiszemy w późniejszym terminie.

-------------------------------------------------------------------

 Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ZDROWIA I WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI DLA WSZYSTKICH CZŁONKÓW NASZEGO STOWARZYSZENIA, ICH RODZIN ORAZ DLA NASZYCH SYMPATYKÓW           ŻYCZY ZARZĄD

---------------------------------------------------------------------

 W dniu 04 czerwca 2012 jest do odbioru towar . Odbiór u Hani Trzaskawki o godz. 16:00.

---------------------------------------------------------------------

 Ruszyła nowa edycja programu" A ku ku". Podaję najważniejsze informacje i terminy. Szczegóły informacji w linku poniżej/

Marzec 2012 I edycja  - wnioski do 30.03.2012. Leniuchowanie i wiedzy zdobywanie – wspieranie wyjazdów indywidualnych /obozy, kolonie/, dzięki którym dzieci rozwijają swoje umiejętności i uczą się, co pozwala im lepiej przygotować się do szkoły i rozszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć nowe lub rozwinąć już posiadane umiejętności. W tej edycji można składać wnioski np. na: dofinansowanie obozów i kolonii językowych, sportowych, artystycznych, rozwijających umiejętności życiowe dzieci lub zmniejszających ich deficyty rozwojowe, co wpływa na poprawę ich funkcjonowania w środowisku rówieśniczym i szkole.

 Czerwiec 2012 II edycjawnioski do 30.06.2012. Czas do szkoły – mimo, że zbliżają się wakacje, chcemy dbać o to, aby dzieci mogły je spędzić beztrosko i nie musiały martwic się o książki i przybory szkolne w nadchodzącym roku szkolnym. W tej edycji można składać wnioski o dofinansowanie np. na: dojazdy do szkoły, podręczniki szkolne, przybory szkolne, plecaki do szkoły, opłaty za internat.

 Wrzesień 2012 III edycja  - wnioski do 30/09.2012.  Lubię się uczyć – dajemy szansę dzieciakom na rozwijanie swoich zdolności naukowych, nadrabianie zaległości oraz wspieramy zdolności dzieci, które pozwolą im na zbudowanie swojej lepszej przyszłości i rozwój umiejętności potrzebnych w szkole i poza nią. W tej edycji można składać wnioski np. na: naukę języków obcych, pomoc pedagogiczną lub specjalistyczną związana z nauką, opłaty za szkoły, w tym np. szkołę muzyczną, dofinansowanie zajęć dodatkowych oraz na: sprzęt do uprawiania sportów, tańca, rozwoju umiejętności plastycznych, instrumenty muzyczne.

 7. Gdzie szukać informacji o Programie „a KuKu”? Na stronie dedykowanej Programowi http://www.akukurodzina.pl/, na Facebooku

 www.fb.com/programAkuku oraz w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie.

 Prosimy zapoznać się z poniżej załączonym Regulaminem Programu oraz niezbędnymi do wypełnienia dokumentami

regulamin_programu-akuku-2012.pdf

 zgoda-na-udzial-w-programie-2012.pdf

 nowy-wniosek-zgloszeniowy-2012.pdf

 ttp://www.akukurodzina.pl/pl/jak-wziac-udzial/

 -------------------------------------------------------------------------------------------------

 Zakwaterowanie - Ustroń k/Wis  Koszt około - 520 zł ( uzależniony od kosztów dojazdu)  W tym – dojazd i powrót autokarem

 - pełne wyżywienie

-autokar na miejscu co umożliwia organizowanie wycieczek

 ( między innymi do Cieszyna Czeskiego )

Dostałam na maila informację z Fundacji Świętego Mikołaja. Zainteresowanych odsyłam na załączony link:

Witam serdecznie,
informuję, że ruszył już konkurs Funduszu Edukacyjnego 2012/2013, w ramach którego rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze oraz organizacje współpracujące z nimi mogą starać się o dofinansowanie różnych przedsięwzięć rehabilitacyjnych i edukacyjnych dla podopiecznych.

Zapraszam Państwa na naszą stroną internetową www.mikolaj.org.pl

Pozdrawiam
Lucyna Zbierska
koordynator
Fundacja Świętego Mikołaja
tel. 22 825 03 90
fax. 22 625 17 14
www.mikolaj.org.pl

 

Organizatorzy: SZR Gniezno
 Alina i Marek Bąkowscy

  OSP Modliszewo

 KGW Modliszewo

W dniu 07 marca 2012 proszę odbierać u Hani Trzaskawki towar z Banku Żywności.

----------------------------------------------------------------

Witam serdecznie,
dostaliśmy propozycję od osób prowadzących pensjonat "Pod wyciągiem" (
http://podwyciagiem.com.pl/) w miejscowości Sienna, którzy chętnie ugoszczą u siebie kilkanaście osób z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w drugiej połowie marca w dniach 15-22 marca. Poza miejscami noclegowymi oferują także śniadania i obiadokolacje.
Bardzo proszę, aby wszyscy zainteresowani napisali do nas maila (w odpowiedzi na tę wiadomość) do dnia 15 lutego z następującymi informacjami:
Lisa osób, które chciałyby wyjechać w tym terminie wg następujących danych:
DZIECI:
Imię - wiek- klasa i szkoła - dziecko własne/dziecko w rodzinnym domu/w rodzinie zastępczej - czy w był na wyjeździe zimowym (poza miejscem zamieszania) i ewentualnie gdzie?
OPIEKUNOWIE:
Imię - nazwisko - wiek - telefon - adres - e-mail
Krótkie uzasadnienie (5-10 zdań - nie więcej), dlaczego chcecie Państwo skorzystać z tej oferty.
Z przesłanych ofert wybierzemy rodziny/domy i skontaktujemy się z Nimi w celu ustalenia szczegółów. Odpowiedzi udzielimy do końca lutego.
Pozdrawiam--
LucynaZbierska
Fundacja Świętego Mikołaja
tel. 22 825 03 90
fax. 22 625 17 14

 www.mikolaj.org.pl

 --------------------------------------------------------------------------------------------------

 Za uzbieranie najwiekszej ilości żywności w czasie grudniowej akcji, Bank Żwyności w Poznaniu ufundował dla naszego Oddziały 32 wejścówki do kina Helios w Gnieźnie. Z wejściówek mogą skorzystać osoby, które brały udział w tej zbiórce. Wejściówki do odbioru u Hani Trzaskawki od wtorku 31.01.2012r. Każdy może wybrać sobie dowolny film po uprzedniej rezerwacji biletów na wybrany seans. Wejściówki ważne są do końca marca 2012r.

 W czwartek 22 grudnia 2011r. o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich rodziców, członków naszego stowarzyszenia na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się u Hani Trzaskawki na ul. Kostrzyńskiej. Na spotkaniu rodzice odbiorą również paczki ze słodyczami dla dzieci. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 W dniu 8 lutego 2012 proszę odbierać u Hani Trzaskawki towar z Banku Żywności.

 W dniu 10 grudnia 2011r. w godz. od 11:00 do 13:00 w Centrum Kultury Scena to Dziwna w Gnieźnie odbedzie się "Spotkanie Mikołajkowe". W programie gry i zabawy, spotkanie z Mikołajem, wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek. Zapraszamy serdecznie wszystkich członków naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami.

 Zwracamy się do wszystkich członków naszego stowarzyszenia i nie tylko,      z prosbą o pomoc materialną dla ucznia SP nr. 5 w Gnieźnie i jego rodziny. Kilka dni temu rodzina ta straciła cały swój dobytek w pożarze, który zniszczył wszystko, co posiadali. W tej chwili mieszkają w pokoju hotelowym. Potrzebują wszystkiego: ubioru, butów, bielizny osobistej  i wielu innych najpotrzebniejszych rzeczy. Poniżej podajemy wzrost członków tej rodziny:
 
1. chłopczyk 134/140

2. dziewczynka 74/80

 3. mama ok. 165 szczupła

 4. tata ok 175 szczupły

 Potrzebne są też koce, pościele itp.

Prosimy, aby rzeczy były ładne i czyste, ponieważ ci ludzie obecnie mieszkają w hotelu, więc nie mają nawet jak wyprać większych ilości ubrań.

 Ubrania można zanosić do Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie lub do Hani Trzaskawki ( przy odbiorze towaru z banku Żywności w dniu 24.11.2011r.)

 Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie. 

 W połowie listopada 2011r. rozpoczynamy cykliczne spotkania naszej młodzieży ( uczęszczającej do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ) z terapeutą, panem Bogdanem Jankowskim. Chętne osoby proszę o kontakt pod nr tel. 693 99 15 10. Spotkania będą sie odbywać w siedzibie ZNP w Gnieźnie przy ul. Chrobrego 40 ( wejście w podwórze od ul. Rzeźnickiej).

 W dniach 2,3,4 grudzień 2011r. ponownie uczestniczymy w zbiórce żywności dla Banku Żywności w Poznaniu. Koordynatorem tej zbiórki dla naszego oddziału jest Bernadeta Szymańska tel. 888 656 099. Osoby, które zechcą się włączyć w tą akcję proszone są o kontakt z Benią.

 

 

W czasie ferii zimowych nasz Oddział organizuje dla naszych podopiecznych dwie imprezy rekreacyjne. Dla starszej młodzieży ( od klasy 4 Szkoły Podstawowej i starszych, również rodziców ) wejście na kręgle w Hotelu NEST w Gnieźnie na ul. Sobieskiego ( zaplecze dawnych koszar wojskowych) w dniu 23 II 2012 (czwartek) w godz. od 13:00 do15:00. Zbiórka przy wejściu do hotelu. Dla młodszych dzieci wejście do sali zabaw JUPILAND na ul.Czarneckiego 11 w dniu 23 II 2012r w godz. od 16:00 do 18:00. Proszę zainteresowane osoby o zgłoszenie ilości dzieci na poszczególne imprezy  do 22 II 2012r. pod nr. telefonu 61 429 21 29 lub 512 260 175. Wstęp bezpłatny. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Zgłoszenia pod nr. 506 131 511 od środy 08.02.12 do soboty 18.02.2012r.

ZAPROSZENIE                                                                                                     Po ubiegłorocznym spotkaniu przy pieczonym ziemniaku i wspólnej wędrówce zapraszamy na niedzielę 19 02 2012 na godz 15 .00 do Modliszewa przy strażnicy OSP na rajd z pochodniami po szlaku „Zbója Macieja”. Niezapomniane wrażenia bliskiego kontaktu z przyrodą, zmagania się z niespodziewanymi przeszkodami, dalą dróg, niekiedy własnym zmęczeniem, buduje hart ducha, wzmacnia więzi, pozwala przyjemnie i pożytecznie oraz aktywnie spędzić czas. Zapewniamy ciepłą herbatę i zupę przy ognisku. Zabrać ze sobą ciepłe buty i ubiór, kiełbaskę i dobry humor.

 

 Zgłoszenia pod numerem 614241003 Ewa Pacanowska

Nasze stowarzyszenie organizuje wyjazd rodzinny w góry Beskidy w terminie od 1.08-9.08. 2012

Napisaliśmy również projekt do Fundacji Polsat pod nazwą: "TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI - RODZICE DZIECIOM". Przeszliśmy pozytywnie wstępną weryfikację i doszliśmy do drugiego etapu konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 maja 2012. 

Prosimy wszystkich naszych członków i inne osoby o oddanie głosu na zdjęcie wychowanków domu dziecka zgłoszone do konkursu "Fundacji Wawel". Chodzi o to zdjęcie z gołębiem, które ma na razie ponad sto glosów.

W dniu 30 marca 2012r. o godz. 16:30 w Centrum Aktywności LARGO odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze. Wszystkich członków serdecznie zapraszam.